تصور کنید تخته‌های نئوپان در ابعاد و اندازه‌های مختلف دور و بر مشتری‌ها باشند، چه بهتر از این! اما اگر این تخته‌ها زیاد یا کم باشند یا اندازه‌شان برای نقل و انتقال مهم نباشد چطور؟ در نتیجه، با توجه به تجربه سالیان دراز می‌توانیم مناسب‌ترین ابعاد را که بیشترین کاربرد را دارد ارائه کنیم. در ابعاد و هم‌چنین ضخامت شما می‌توانید ابعاد و اندازه‌های متفاوت را که بر اساس نیاز بازار و براساس استاندارد‌های موجود مشاهده می‌کنید. خبر خوب این‌که امکان تهیه سایز مورد نظر سفارشی شما نیز وجود دارد!

ابعاد نئوپان بسته به بازار مصرف در هر کشور متفاوت است. این‌که کاربرد نئوپان در هر کشوری بر چه اساسی است تاثیر مستقیم بر ابعاد تولیدی آن دارد. ابعاد ۴ فوت (۱۲۱.۹ سانتی‌متر) در ۸ فوت (۲۴۳.۸ سانتی‌‌متر) یکی از ابعاد پرکاربرد جهانی این محصول است.

سایز نئوپان خام در ایران

همان‌طور که می‌دانید تخته‌‌های نئوپان به خاطر کاربردهای متفاوتی که دارند و هم مسئله حمل و نقل سایزهای استانداردی دارند. در ایران،این ابعاد را موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی تعیین می‌شود.

نئوپان تولیدی خام به ضخامت 16 میلی متر و به ابعاد 11 گانه به عرض 183 سانتی متر تولید می شود. طول نئوپان می‌تواند یکی از اعداد و به طول های 122 – 183– 220– 244– 255– 2.75 – 305– 307– 366– 420 سانتی متر باشد. سایز  350 در 175 ابعاد دیگر نئوپان است.

جالب است بدانید که مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تنها سازمانی در ایران است که بر طبق قانون می‌تواند استاندارد رسمی فراورده‌ها را تعیین و تدوین و اجرای آن‌ها را اجبار می‌کند.

موارد استفاده از نئوپان

نئوپان‌ها وزن سبکی دارند و شاید به همین خاطر جای خود را در زندگی امروزی باز کرده‌اند. از نظر اقتصادی نیز در مقایسه با انواع دیگر چوب به صرفه‌تر به حساب می‌آیند.

این فرآورده‌های چوبی این قابلیت را نیز دارند که دراندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف تولید شوند و روکش‌های متفاوتی داشته باشند.

جالب است بدانید که درصد بالایی از مواد مصرفی در نئوپان خرده‌های چوب و ریزش‌ها و هرس‌های فصلی بلااستفاده درختان است. در نتیجه در مقایسه با دیگر گزینه‌ها دوستدار محیط‌زیست به حساب می‌آیند. 

زیرا درختان کمتری برای ساخت آن‌ها قطع می‌شوند. به‌علاوه، برای بازیافت نئوپان می‌توانید آن را به راحتی به وسایل دیگر برای استفاده تبدیل کنید یا روکش آن را عوض کنید.

ظاهر نئوپان می‌تواند شکل‌های متفاوتی داشته باشد. شما می‌توانید محصولاتی شبیه به انواع چوب را با روکش چوب بسازید. این فرآورده چوبی بدون هیچ گره یا نقصی شبیه بهترین نوع چوب‌ها است.

 کلام آخر

نئوپان بوشهر این فرآورده چوبی را با مواد اولیه باکیفیت تهیه می‌کند. شما می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر را در بخش محصولات ما در مورد ابعاد تولید شده در این کارخانه بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *